فواید محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک و فواید آنها

در دهه گذشته، علیرغم بهره وری پایین محصولات ارگانیک، تولید و مصرف مواد غذایی ارگانیک در سراسر جهان به طور پیوسته افزایش یافته است. در واقع، جمعیت سالم‌تری را به غذاهای ارگانیک نسبت می‌دهند. 

کشاورزی ارگانیک به حفظ وضعیت مطلوب سلامت کمک می‌کند و خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن را کاهش می‌دهد. این ممکن است به دلیل محتوای بیشتر ترکیبات فعال زیستی و محتوای کمتر مواد ناسالم مانند عناصر سنگین، کودهای شیمیایی، آفت‌کش‌ها در محصولات ارگانیک با منشاء گیاهی در مقایسه با محصولات با تولید معمول کشاورزی باشد.

متابولیت‌ها

تعدادی از مطالعات به محتویات متابولیت‌های اولیه و ثانویه مواد غذایی در سیستم‌های تولیدی ارگانیک و معمولی پرداخته‌اند. نتیجه اصلی این بود که محصولات ارگانیک دارای ماده خشک بالاتر و محتوای نیترات کمتر و حاوی بقایای آفت‌کش کمتری بودند. 

ویتامینC

در ارتباط با ویتامین‌ها، نتایج نشان داد که در محصولات ارگانیک محتوای ویتامین C بالاتری وجود دارد.در اکثر مطالعات سطح ویتامین C در غذاهای گیاهی تولید شده به روش ارگانیک به طور قابل توجهی بالاتر از غذاهای گیاهی تولید شده به روش معمول است. در مطالعات اخیر، مقادیر بالاتر ویتامین C در بسیاری از محصولات ارگانیک، به عنوان مثال، هلو  و گوجه فرنگی یافت شد. همچنین، محتوای کاروتنوئید بالاتری در فلفل‌ شیرین، آلو زرد، گوجه‌فرنگی و هویج ارگانیک مشاهده شد.

ترکیبات فنلی

تعداد زیادی از مطالعات، محتوای ترکیبات فنلی را که ممکن است با تعدیل چرخه سلولی سرطان، نقش پیشگیری کننده اثرات مواد شیمیایی در انسان را داشته باشند، اندازه‌گیری کرده‌اند. تعدادی از مطالعات نشان داده‌اند که محتوای ترکیبات فنلی در محصولات ارگانیک بیشتر است.

آمینو اسیدها

در برخی از مطالعات همچنین مشاهده شده است که کیفیت آمینو اسیدها در محصولات ارگانیک بیشتر از محصولات رایج است. به این معنی که آمینو اسیدهای ضروری بیشتری در محصولات ارگانیک موجود است.

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که مصرف مواد غذایی ارگانیک با خطر ابتلا کمتر به آلرژی در دوران کودکی مرتبط است. مصرف کنندگان بزرگسالی که به طور مکرر مواد غذایی ارگانیک مصرف می‌کنند نیز در مقایسه با سایر مصرف کنندگان کمتر در معرض اضافه وزن یا چاقی هستند. مشخص است که مصرف کنندگانی که به طور منظم غذای ارگانیک می‌خرند یا مصرف می‌کنند، الگوهای غذایی سالم‌تری دارند.

منابع

Hurtado-Barroso, S., Tresserra-Rimbau, A., Vallverdú-Queralt, A., & Lamuela-Raventós, R. M. (2019). Organic food and the impact on human health. Critical reviews in food science and nutrition59(4), 704-714

Mie, A., Andersen, H. R., Gunnarsson, S., Kahl, J., Kesse-Guyot, E., Rembiałkowska, E.,  & Grandjean, P. (2017). Human health implications of organic food and organic agriculture: a comprehensive review. Environmental Health, 16(1), 1-22

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *