محصولات ارگانیک دوستدار محیط زیست

با محیط زیست مهربان‌تر باشیم

حضور ما انسان‌ها به عنوان یکی از هزاران گونه‌های زیستی در طبیعت می تواند آسیب هایی را در پی داشته باشد. آلودگی‌ها و تخریب محیط زیست، از نتایج حضور بشر در طبیعت است. بخاطر داشته باشیم که محیط زیست متعلق به همه انسان ها و آیندگان ماست. وظیفه همه ما است که در کنار فعالان محیط زیست و مسئولان از محیط زیست و اکوسیستم محافظت کنیم. هر یک از ما با ایجاد یک تغییر کوچک در عادت‌های زندگی‌مان می‌توانیم یک قدم بزرگ در حفظ و سلامت محیط زیست برداریم. خوب است بدانیم که روش‌های سازگار با محیط زیست و حمایت از اکوسیستم نه تنها گران و سخت نیست،حتی باعث ایجاد احساس رضایت و خرسندی نیز خواهد شد.

بر همین اساس مجموعه گوکرن با بهره‌گیری از اصول حفاظت محیط زیست، محصولاتی ارگانیک و دوستدار محیط زیست تولید می‌کند.

 عدم استفاده از مواد شیمیایی

مجموعه ما محصولات ارگانیکی تولید می‌کند که به روشی پایدار رشد می کنند. در تولید آن‌ها از هیچگونه ارگانیسم‌های اصلاح شده ژنتیکی، آفت کش‌های رایج، کودهای مصنوعی، آنتی بیوتیک‌ها یا سایر مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود.

کود سبز

در مزارع تولیدی ما به هیچ عنوان بقایا سوزانده نمی‌شود. بلکه با انجام عملیات خاکورزی به عنوان کود سبز به زمین بازگشت داده‌می‌شود.

شخم حداقل

در مزارع با به حداقل رساندن خاکورزی و یا عدم خاکورزی، روند تجزیه‌ی بقایای آلی خاک کند شده است. این امر موجب می‌شود که خاک در معرض فرسایش کمتری قرار بگیرد.

فعالیت‌های مختلف از قبیل کاهش شخم با استفاده ازگیاهان تثبیت کننده نیتروژن و بازگرداندن ضایعات کشاورزی به خاک با استفاده ازگیاهان پوششی انجام می‌شود. این امر موجب بازگشت کربن به خاک و حفظ و ذخیره سازی کربن می‌شود. در نهایت این عوامل موجب کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای خواهد شد.

ایجاد پوشش گیاهی

مجموعه ما هر سال با کاشت تعدادی نهال در نقاط مختلف شهر به ایجاد فضای سبز و پوشش گیاهی کمک می‌کند.

 نه به پلاستیک

برای بسته بندی در مجموعه ما به جای استفاده از ظروف یکبار مصرف و پلاستیکی. از ظروف شیشه‌ای و ظروف چند بار مصرف استفاده می‌شود.

به جای استفاده از کیسه‌های نایلونی و پلاستیکی مخرب محیط زیست از کیسه‌های نخی استفاده می‌شود.

 تولید کمپوست

زباله‌های تر ما پس از گذراندن فرآیندهایی به کمپوست تبدیل شده و به عنوان کود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تفکیک ذباله

در مجموعه ما تفکیک زباله ها در جهت کمک به بازیافت هر چه بهتر پسماندها صورت می‌گیرد.

سخن آخر

چه خوب است که دوستی و مهربانی با طبیعت و محافظت از محیط زیست را از کودکی به فرزندانمان آموزش دهیم.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *