سیب-زمینی-جوانه-زده
از شایعه تا واقعیت!
آیا سیب زمینی با پوست سبز و جوانه سمی است؟

بیشتر ما شنیده ایم که نباید سیب زمینی های سبز شده و جوانه زده را مصرف کنیم. مواجه شدن با سیب زمینی های سبز و جوانه زده ناخوشایند است و ممکن است شما را در استفاده از آن بر سر دوراهی قرار دهد. در ادامه این مسئله را به طور علمی بررسی می کنیم.

سیب زمینی دارای نشاسته، مواد معدنی، ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و گلیکو آلکالوئید ها می باشد. گلیکو آلکالوئیدها ترکیباتی هستند که به طور طبیعی در گیاهان خانواده Solanaceae وجود دارند.  سیب زمینی نیز متعلق به همین خانواده می باشد. سیب زمینی منبع طبیعی سولانین و شیکونین است – دو ترکیب گلیکو آلکالوئیدی که به طور طبیعی در مواد غذایی دیگر از جمله بادمجان و گوجه فرنگی نیز یافت می شود. گلیکو آلکالوئیدها در مقادیر کم اثرات مفیدی نظیر کاهش قند خون و کلسترول و آنتی بیوتیکی دارند، با این حال مصرف این ترکیبات در دزهای بالا سمی است.

ساختار شیمیایی شیکونین و سولانین:

ساختار شکونینساختار سولانین

چندین گلیکوآکلوئید در سیب زمینی وجود دارد. با این حال ، α-chaconine و α-solanine(شکل فوق) بخش عظمی از کل گلیکوآکلوئیدهای موجود در آن را تشکیل می دهند.

لازم به ذکر است که کل گیاه سیب زمینی حاوی گلیکو آلکالوئید است، اما بیشترین غلظت آن در برگ، گل، پوست سبز و جوانه وجود دارد وکمترین غلظت آن در قسمت سفید سیب زمینی دیده می شود.

عوامل بسیاری نظیر نور، درجه حرارت و آسیب مکانیکی، موجب افزایش تولید گلیکو آلکالوئید ها می شوند. مصرف بیش از حد این ترکیبات، می تواند اثرات سمی برای انسان داشته باشد. برخی پژوهشگران گزارش کردند که خوردن سیب زمینی جوانه زده در دوران بارداری ممکن است خطر نقص مادرزادی را افزایش دهد، اما هنوز تحقیقات در این زمینه تکمیل نشده است.

دور انداختن جوانه ها و پوست سبز سیب زمینی و همچنین سرخ کردن آن، ممکن است به کاهش سطح گلیکوآکلوئید ها کمک کند، اما تحقیقات بیشتری در این مورد لازم است. اگر طعم تلخ و غیرمعمولی در سیب زمینی حس کردید بهتر است از خوردن آن پرهیز کنید چرا که نشانه افزایش میزان این ترکیبات می باشد. با پیشرفت روند جوانه زدن، سیب زمینی چروکیده و کوچک می شود زیرا نشاسته موجود در آن به قند تبدیل شده و فرصت رشد بیشتر جوانه ها فراهم شده است. در چنین شرایطی از مصرف آن خودداری کنید. لازم به ذکر است از قسمت های سبز سیب زمینی می توان برای کاشت و رشد یک سیب زمینی جدید استفاده کرد.

شرایط نگهداری سیب زمینی:

ضروری است سیب زمینی را در مکانی خنک، خشک، تاریک و دارای تهویه مناسب نگهداری کنید. هچنین در نظر داشته باشید سیب زمینی ها را از پیاز دور نگه دارید، چراکه سبب جوانه زدن سریعتر آن ها می شود.

منابع:

Potato Glycoalkaloids

7 Health and Nutrition Benefits of Potatoes

Sprouted Potatoes and Food Safety

Are sprouted potatoes poisonous

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *