جشنواره محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک

برگزاری چهارمین جشنواره محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک در بوستان گفت و گو تهران

چهارمین جشنواره محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک و مواد غذایی در محل دائمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران در بوستان گفت وگو برپا شد . در این نمایشگاه که به همت سازمان میادین میوه و تره بار و معاونت خدمات شهری شهرداری تهران برگزار شده است، تولیدکنندگان محصولات کشاورزی و غذایی سالم و ارگانیک به معرفی محصولات تولیدی خود و عرضه آن به شهروندان می پردازند.

محصولات ارگانيك محصولاتي هستند كه در تمام مراحل رشد با سيستم طبيعي هماهنگ بوده و در خاكي كه از چند سال قبل هيچ گونه سموم دفع آفات گياهي نظير علف هرزكش ها، قارچ كش ها و مواد شيميايي در آن استفاده نشده و فقط با مواد طبيعي مانند كمپوست گياهي تقويت مي شود، رشد مي كنند.

حمایت و تشویق تولیدکنندگان، انجمن ها و مؤسسات فعال در کشاورزی ارگانیک، معرفی پتانسیل های موجود در کشور در زمینه تولید و عرضه محصولات سالم و ارگانیک و ایجاد بستر مناسب برای بالابردن سطح آگاهی مردم و ترویج و توسعه فرهنگ تولید و مصرف موادغذایی سالم و ارگانیک با هدف تضمین سلامت جامعه از جمله اهداف برپایی این جشنواره است.

بررسي‌ ها نشان می دهد افراد و خانواده ‌هايي که از محصولات غذايي ارگانيک استفاده مي ‌کنند در نهايت، هزينه کمتري را نسبت به افراد و خانواده ‌هايي مي ‌پردازند که از محصولات غذايي معمولي که به روش ‌هاي صنعتي و ماشيني تهيه شده، استفاده مي ‌کنند. چرا که محصولات غذايي که با روش طبيعي و ريتمي آرام به دست مي‌ آيد، مانند همه‌ پديده ‌هاي ديگر زندگي، استحکام و مقاومت و غناي بيشتري دارد. به عنوان مثال، سيبي که دوبار سريع‌ تر از يک سيب طبيعي رشد مي‌ کند، دوبار کمتر از سيبي که در طبيعت رشد مي ‌کند، داراي مواد غذايي است.

چهارمین جشنواره محصولات کشاورزی ارگانیک در بوستان گفت وگو تهران تا بیست و هشتم تیرماه برپاست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *