کارگاه آموزشی سبزی کاری در دانشگاه اصفهان

کارگاه آموزشی سبزی کاری

برگزاری کارگاه آموزشی سبزی کاری در منزل توسط کارشناسان واحد بازار گوکرن

کارگاه آموزشی سبزی کاری : سفره های ایرانی با سبزی خوردن سبز می شود. سبزی ها نه تنها سفره را زیبا می کنند و باعث تحریک اشتها می شوند, بلکه با دارا بودن انواع ویتامین ها و مواد معدنی برای سلامت هم بسیار مفید هستند. به طوری که کارشناسان تغذیه مصرف روزانه 3 تا 5 “سروینگ” سبزیجات را به افراد توصیه می کنند.

این بار کارشناسان واحد بازار شرکت گوکرن قدم در عرصه آموزش سبزیکاری نهاده و در دانشگاه اصفهان کارگاه آموزشی “کاشت انواع سبزیجات خوراکی در حیاط منزل یا در گلدان” را برگزار نمودند.
عدم محدودیت برای حضور شرکت‌کنندگان اعم از: دانشجویان، اساتید، دیگر پرسنل دانشگاه و … در کارگاه مذکور یکی از مزیت‌های این کارگاه محسوب می‌شد.

در این کارگاه کارشناسان ضمن بیان موضوعاتی چون:

تهیه و انتخاب بذور- آماده‌سازی، نوع، عمق خاک و زهکش مناسب برای آن- دفعات آبیاری- مقدار نور ، دما لازم برای پرورش- جلوگیری از آفت زدن سبزی‌ها- جایگاه مناسب کاشت (گلدان، جعبه و یا باغچه) و به طور کلی نحوه کاشت – داشت – برداشت سبزیجات در منزل، به این امر که هرکس در هر شرایطی می‌تواند با امکانات بسیار کم برای ایجاد یک محیط دوست داشتنی و پرتحرک اقدام به پرورش هر نوع سبزی در آپارتمان و خانه خود کند، اشاره نمودند.

www.organiccrops.ir sabzikari

شایان ذکر است از ویژگی های اصلی این کارگاه آموزشی، می توان به توأم بودن بخش های نظری با فعالیت های عملی اشاره نمود .

خبرگزاری گوکرن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *