آیا مواد غذایی ارگانیک خطر ابتلا به سرطان را کاهش می هد؟
آیا مواد غذایی ارگانیک خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد؟

طبق گزارش پژوهشگران فرانسوی مصرف مواد غذایی ارگانیک می تواند در کاهش خطر ابتلا به سرطان نقش داشته باشد.

در این مطالعه محققان، رژیم غذایی 68946 نفر را طی 5 سال مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند تا پاسخی روشن به این سوال بدهند.

آنها دریافتند افرادی که بیشترین میزان مصرف غذاهای ارگانیک را داشتند 25 % کمتر احتمال ابتلا به سرطان را داشته و به طور خاص آن افراد 73% کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان خون لنفوم غیر هاجکین و 21% کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان پس از یائستگی بودند. لازم به ذکر است افرادی که مواد غذایی ارگانیک بیشتری مصرف میکردند سبک زندگی سالمتری هم داشتند.

آنچه این مطالعه را منحصر به فرد کرده این است که یکی از بهترین تحقیقات به روز در مورد ارتباط بین مواد غذایی ارگانیک، سلامتی و سرطان می باشد.

طبق مقاله منتشر شده توسط نیویورک تایمز، رونی کارین اشاره کرده است که تنها مطالعه بزرگ دیگر که این رابطه را بررسی کرده، یک پژوهش انگلیسی در سال 2014 بود. آنها گزارش کردند که افرادی که به میزان بیشتری غذای ارگانیک مصرف می کنند، 76% لنفوم و 86%  لنفوم غیر هاجکین (NHL) کمتر داشتند. بنابراین ، به نظر می رسد رژیم غذایی ارگانیک در مقایسه با انواع دیگر سرطان ها تأثیر بیشتری روی لنفوم ها دارد، اما تحقیقات بیشتری در این زمینه لازم است.

مطالعات نشان داده است که محصولات ارگانیک نسبت به محصولات رایج حاوی مقادیر بیشتری آنتی اکسیدان و مواد مغذی مانند اسیدهای چرب امگا 3 هستند.

بنابراین یک رژیم غذایی ارگانیک با تأمین مواد مغذی بیشتر – مانند سطوح بالاتر پلی فنول (ترکیبات ضد سرطان و بیماری) و کاهش قرار گرفتن در معرض باقیمانده آفت کش ها، از شما در برابر بیماری ها محافظت کند.

مصرف غذای ارگانیک ممکن است به کاهش مضرات سموم شیمیایی کمک کند. بدین ترتیب که با تقویت سیستم ایمنی بدن، از ما در برابر سموم محیطی متعددی که روزانه در جهان مدرن در معرض آن هستیم، محافظت کند.

از این رو ترویج مصرف مواد غذایی ارگانیک می تواند راهبری پیشگرانه در برابر سرطان باشد.

 

منابع:

JAMA Internal Medicine

www.naturespath.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *