تنوع، تداوم، کیفیت، سلامت
فلینظر الانسان الی طعامه(سوره عبس، آیه 23) آدمی باید به قوت و غذای خویش (به چشم خرد) بیاندیشد.
آب پاک، زمین پاک، انسان پاک
غذای سالم، شهروند سالم، جامعه سالم
جبر بقا ما را وادار به دانستن می کند.
آیا می دانید سم د.د.ت که یکی از خطرناک ترین سموم کشاورزی است، می تواند از طریق مادر به نوزاد نیز منتقل شود.
تخفیف 5 تا 10 درصدی عرضه محصولات سالم و ارگانیک برای بیماران خاص
بگو چه می‌خوری تا بگویم کیستی(ژان آنتلم بریا ساوارن )
بزرگترین کیمیا، کشاورزی است. امام صادق(ع)
خاک مرده برای آنها آیتی است ، ما آن را زنده کردیم و دانه ای از آن خارج ساختیم که از آن می خورند. (سوره یس آیه 3)
Crops

برای سفارش محصولا ت، به قسمتفروشگاه ها در استان مورد نظر خود مراجعه نمایید.

(با عضویت در گروه مصرف کنندگان محصولات سالم و ارگانیک، با ما همراه شوید و از مزایای آن برخوردار گردید)

 

 

 

morgh-abgineh

               کد کالا: 2316

               نام محصول: مرغ بدون آنتی بیوتیک

               دسته: گواهی شده

               وزن در بسته بندی:  متغیر

               تعداد در پک/کارتن:  -

               نوع عرضه در بازار: به صورت بسته بندی در پلاستیک

               نام تجاری (برند) محصول: -

               نوع گواهی اخذ شده/روند تولید: عدم استفاده از آنتی بیوتیک در طول دوره ی پرورش و رشد مرغ

               محل تولید: ایران

 

 

 

توضیحات:

این مرغ ها هیچ نوع آنتی بیوتیک و داروهای ضد کوکسی دیوزی دریافت نمی کنند. کوکسی دیوز نوعی بیماری انگلی طیور است؛ معمولا مرغدارها برای پیشگیری از ابتلای مرغ های خود به این نوع بیماری، داروی کوکسی دیوز که نوعی آنتی بیوتیک است، به مرغ ها می دهند.

سازمان دامپزشکی کشور این مرغ ها را در طول دوره پرورش، ۳ بار آزمایش می کند و اگر در هر ۳ نوبت داروهای نامبرده در بدنشان وجود نداشته باشد، مجوز عرضه به عنوان مرغ بدون آنتی بیوتیک را دریافت می کنند. اگر وجود هرگونه آنتی بیوتیک یا داروهای ضد کوکسی دیوز در بدن این مرغ ها به اثبات برسد، دیگر جزء مرغ های بدون آنتی بیوتیک محسوب نشده و چنین مرغ هایی باید مانند سایر مرغ های معمولی در بازار به فروش برسند.

 

اطلاعات مرتبط

مرغ بدون آنتی بیوتیک به معنای مرغی است که در طول دوره پرورش بدون مصرف آنتی بیوتیک و داروهای شیمیایی تولید شده و در مراحل تولید تا عرضه از سوی نهادهای نظارتی و بهداشتی کنترل و تضمین می گردد. مدیریت پرورش و نگهداری این مرغ ها بسیار حساس و دقیق بوده و در طول دوره رشد نباید مریض شوند تا آنتی بیوتیک مصرف کنند و همین امر موجب بالاتر بودن قیمت این مرغ ها نسبت به سایر مرغ ها می شود.

 

√ متاسفانه بسیاری از مرغداری‌ها دوره منع مصرف بعد از تجویز دارو را هنگام استفاده از آنتی بیوتیک ها رعایت نمی کنند و گاهی تا روزهای آخر هم به مرغ ها دارو می دهند. این دارو با مصرف مرغ ها، وارد بدن ما می شود و مقاومت دارویی در بدنمان ایجاد می کند. با ایجاد مقاومت دارویی به آنتی بیوتیک ها، ممکن است بدن هنگام مواجه شدن با بیماری‌های مختلف، دیگر به آنتی بیوتیک های ساده جواب ندهد و مجبور به مصرف داروهایی قوی تر و با قیمتی گران تر باشیم. هرچه میزان مصرف آنتی بیوتیک های قوی تر افزایش یابد، امکان آسیب و بروز عوارض دارویی در بدن بیشتر خواهد شد. نکته دیگر، حساسیت عده ای از افراد به برخی از انواع آنتی بیوتیک ها مانند پنی سیلین است و مصرف مرغ های معمولی می تواند برای آنها حساسیت‌های شدیدی را در پی داشته باشد. ضمن اینکه برخی مرغداری ها هم از آنتی بیوتیک های غیرمجاز که از راه های قاچاق تهیه می شوند، استفاده می کنند. برخی از این آنتی بیوتیک های غیرمجاز حتی می توانند باعث متوقف شدن فعالیت مغز استخوان شوند و کم خونی های کشنده ایجاد کنند. برخی از متخصصان معتقدند چنین داروهایی می توانند باعث ابتلا به سرطان خون هم بشوند. به دلیل طیف وسیع مشکلاتی که مصرف برخی مرغ های معمولی می تواند برای افراد به وجود بیاورد، تلاش و توصیه به تولید، مصرف و استقبال بیشتر از مرغ‌های بدون آنتی بیوتیک است. ضمن اینکه مزه این مرغ ها به مراتب از مرغ های معمولی بهتر است.

پرورش مرغ بدون آنتی بیوتیک با ارتقاء شاخص‌های بهداشتی واحد‌های پرورشی، میزان ابتلا به بیماری‌ها را در صنعت مرغداری کاهش داده و در نتیجه استفاده از داروهای مختلف به میزان قابل توجهی کمتر خواهد شد، که نتیجه آن افزایش کیفیت گوشت تولیدی است.