تنوع، تداوم، کیفیت، سلامت
فلینظر الانسان الی طعامه(سوره عبس، آیه 23) آدمی باید به قوت و غذای خویش (به چشم خرد) بیاندیشد.
آب پاک، زمین پاک، انسان پاک
غذای سالم، شهروند سالم، جامعه سالم
جبر بقا ما را وادار به دانستن می کند.
آیا می دانید سم د.د.ت که یکی از خطرناک ترین سموم کشاورزی است، می تواند از طریق مادر به نوزاد نیز منتقل شود.
تخفیف 5 تا 10 درصدی عرضه محصولات سالم و ارگانیک برای بیماران خاص
بگو چه می‌خوری تا بگویم کیستی(ژان آنتلم بریا ساوارن )
بزرگترین کیمیا، کشاورزی است. امام صادق(ع)
خاک مرده برای آنها آیتی است ، ما آن را زنده کردیم و دانه ای از آن خارج ساختیم که از آن می خورند. (سوره یس آیه 3)
Crops

برای سفارش محصولات، به قسمت فروشگاه ها در استان مورد نظر خود مراجعه نمایید.

(با عضویت در گروه مصرف کنندگان محصولات سالم و ارگانیک، با ما همراه شوید و از مزایای آن برخوردار گردید)

 

 

 

Peppermint

             

               کد کالا: 1717 

               نام محصول: دمنوش نعناع فلفلی

               دسته: سالم 

               وزن در بسته بندی:  30 گرم

                تعداد در پک/کارتن: 48 بسته

               نوع عرضه در بازار: به صورت بسته بندی درظروف پلاستیکی جار (پت) به همراه برچسب

               نام تجاری (برند) محصول: آبگینه

               نوع گواهی اخذ شده/روند تولید: تولید شده بر اساس عملیات خوب کشاورزی ( G.A.P )

               محل تولید: ایران - اصفهان

   

 

  

توضیحات:

این محصول از جمله محصولات تولید شده در مزارع تحقیقاتی- تولیدی شرکت گوکرن می‌باشد.

محصولات این مزارع با حضور و نظارت کارشناسان رشته ی کشاورزی و اعمال مدیریت های مناسب و دستاوردهای روز کشاورزی، همچنین ترکیب کشاورزی سنتی و حفاظتی، بهره جویی از مدیریت‌های تلفیقی آفات (حشرات، بیماری، علف‌های هرز)، مبارزه بیولوژیکی و غیر شیمیایی، ارقام مقاوم و بومی، نهاده های (تقویتی، کنترلی) بیولوژیک و ارگانیک بر پایه ی عدم یا حداقل استفاده از نهاده های برون مزرعه‌ای و شیمیایی کم خطر (حدود مجاز مطابق با استانداردهای تدوین شده) در راستای نیل به کشاورزی پایدار، حفظ اکوسیستم و تولید محصولی سالم با هدف تامین و کمک به استقرار امنیت غذایی در جامعه و دسترسی عموم مردم به تغذیه ی سالم تولید می گردند.

 

در توليد این گیاه دارویی، كودهاي دامي براي اصلاح ساختمان خاك جايگزين كودهاي شيميايي گشته و براي تغذيه گياه از عناصر بيولوژيك همچون كود زیستی فسفاته بارور2 (باکتری های مفید موجود در این کود ترکیبات معدنی و آلی فسفاته‌ی موجود در خاک را تجزیه کرده و یون فسفات را در اختیار گیاه قرار می دهند و باعث مصرف بهینه‌ی فسفات خاک می‌شود) استفاده شده است.
تمامی مراحل تولید این گیاه بدون استفاده از هرگونه کود و سموم شیمیایی صورت گرفته است و جهت مبارزه با علف های هرز از روش های کنترل مکانیکی و برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های قارچی از مدیریت آبیاری استفاده شده است.


اهتمام بر استفاده از ابزار و ادوات مکانیکی در روند کار، همچنین گزینش مناطق مستعد و نسبتاً بکر با آب و هوا و خاک مساعد جهت تولید می‌باشد. 

 

طرز تهیه دمنوش:

• 1 قاشق غذاخوری (6-5 عدد برگ) نعناع فلفلی را درون قوری ریخته و آب جوش را به آن بیفزاید و اجازه دهید به مدت 5 دقیقه دم بکشد.

برای تهیه این دمنوش قرار گرفتن آن روی حرارت غیر مستقیم الزامی نمی باشد و دمای آب جوش جهت استخراج اسانس این گیاه دارویی کفایت می کند.

 

√ نعناع فلفلی به صورت خشک شده و برگ خالص برای استفاده دمنوش و همچنین انواع غذاها به کار می رود.

 

اطلاعات مرتبط

نعنا‌ع ‌فلفلی یک گیاه دارویی معطر و ضدباکتری می باشد و تجمع میکروب‌ها در دهان را کاهش می‌دهد. همچنین مسكن، ضدعفونی كننده،‌ عرق ‌آور، خلط ‌آور، ضدسرفه، ضدخارش، آرام‌بخش، خنک‌ كننده پوستی، گرم‌كننده بدن و رقيق‌ كننده خون است و جهت رفع مشکلات گوارشی مانند نفخ و ورم معده مفید است. به هضم بهتر غذا کمک کرده و عملکرد معده، کبد، صفرا و روده‌ها را کنترل می‌کند. از این گـذشته این گیاه معطر ضد درد بوده و با حالت تهوع مقابله می‌کند.

نعناع فلفلي گياهي از خانواده نعنائيان است كه به دليل اسانس خيلي بالا در داروسازي براي توليد داروهاي ضد درد، نفخ و سردرد و در خميردندان سازي به عنوان خوش بوكننده استفاده مي شود.

اسانس نعناع (منتول) به خاطر خاصیت ضد باکتریایی در تهیه محلول هایی برای شستشوی دهان و گلو استفاده می شود. اسانس نعناع در صنایع غذایی، بهداشتی، آرایشی و شیرینی سازی، نوشابه سازی و صنایع ادویه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تفاوت نعناع فلفلی با نعنا معمولی چیست؟ اگر تا بحال آدامس ها و شکلات هایی که طعم نعنا دارند و حالت یخ زدگی به دهان شما می دهند را تجربه کرده باشید، مزه ی نعناع فلفلی را چشیده اید. گذاشتن یک برگ نعناع فلفلی در دهان، طعمی شبیه طعم یک آدامس نعنایی را به شما ارزانی خواهد کرد.