تنوع، تداوم، کیفیت، سلامت
فلینظر الانسان الی طعامه(سوره عبس، آیه 23) آدمی باید به قوت و غذای خویش (به چشم خرد) بیاندیشد.
آب پاک، زمین پاک، انسان پاک
غذای سالم، شهروند سالم، جامعه سالم
جبر بقا ما را وادار به دانستن می کند.
آیا می دانید سم د.د.ت که یکی از خطرناک ترین سموم کشاورزی است، می تواند از طریق مادر به نوزاد نیز منتقل شود.
تخفیف 5 تا 10 درصدی عرضه محصولات سالم و ارگانیک برای بیماران خاص
بگو چه می‌خوری تا بگویم کیستی(ژان آنتلم بریا ساوارن )
بزرگترین کیمیا، کشاورزی است. امام صادق(ع)
خاک مرده برای آنها آیتی است ، ما آن را زنده کردیم و دانه ای از آن خارج ساختیم که از آن می خورند. (سوره یس آیه 3)
Crops

برای سفارش محصولات، به قسمت فروشگاه ها در استان مورد نظر خود مراجعه نمایید.

(باعضویت در گروه مصرف کنندگان محصولات سالم و ارگانیک، با ما همراه شوید و از مزایای آن برخوردار گردید)

 

 

jahan-zaferan

             

               کد کالا: 2168

               نام محصول: زعفران

               دسته: ارگانیک

               وزن در بسته بندی:  1 گرم، 4/6 گرم ( یک مثقال)

               تعداد در پک/کارتن:  -

               نوع عرضه در بازار: -

               نام تجاری (برند) محصول: -

               نوع گواهی اخذ شده/روند تولید: دارای گواهینامه بین المللی ارگانیک 

               محل تولید: ایران

   

 

 

توضیحات:

این محصول از جمله محصولات تولید شدهتوسط کشاورزان رهرو در مسیر سلامت و مصمم برای تولید محصولات سالم و ارگانیک با نظارت کارشناسان گوکرن و اعمال مدیریت های مناسب از جمله مدیریت های تلفیقی آفات (IPM) ، در مناطق مستعد و نسبتا بکر، با آب و هوای مساعد و خاک مناسب می باشد.

در روند تولید این محصولات بر عدم استفاده از نهاده های شیمیایی و پر خطر تاکید شده است و تمام همیت تولید کننده بر تولید مطابق با استانداردهای مدون و مربوطه می باشد.

با ایجاد شرایط لازم و رعایت استاندارد های بین المللی کشت، مزارع زعفران ارگانیک ایجاد گشته و این زعفران موفق به دریافت گواهینامه بین المللی ارگانیک گردید. 

در روند تولید، در مسیر ارتقاء کیفیت در محل کشت و تولید علاوه بر رعایت کلیه نکات بهداشتی از برداشت تا فرآوری، جداسازی و بسته بندی، احداث سالن های فرآوری و آزمایشگاه های کنترل کیفیت زعفران طبق استاندارد های بین المللی زعفران صورت گرفته که حاصل آن دریافت نشان استاندارد ملی و استقرار سیستم های مدیریت کیفیت 9001:2008 ISO و HACCP و گواهینامه بهداشت غذایی FDA آمریکا بوده است.

به دلیل شرایط خاص آب و هوایی موجود در کشور زعفران تولید شده در ایران از بالاترین کیفیت برخوردار است.

 

اطلاعات مرتبط

 • زعفـران مرغوب ایران، نه تنها در ایران بلکه در جهان از نظر کیفیت و کمیت تولیـد زعفران حرف اول را می زند و عنوان قطب بزرگ زعفران جهان را به خود اختصاص داده است. زعفران تنها مصرف خوراکی ندارد بلکه برای مصارفی چون داروسازی نیز در ایران و تمام دنیا به کار می رود به همین دلیل بهتر است میزان سموم را در این محصولات به صفر رسانده شود.

 

زعفران گیاهی کم توقع است. همچنین زمان مصرف آب در زراعت زعفران موقعی از سال است که سایر محصولات به آب نیازی نداشته یا حداقل با مشکل کم آبی مواجه نمی باشند. بنابراین با توجه به شرایط خاص اقلیمی کشورمان که آب یکی از عوامل محدود کننده در توسعه کشاورزی است، زعفران گیاه مناسبی برای کاشت در مناطق خشک و نیمه خشک کشور می باشد.

با توجه به ارزش اقتصادی بالای زعفران در سال های اخیر، مشکلات زیادی در صادرات این محصول ارزآور به وجود آمده که یکی از مهم ترین آنها عبارت است از: آلودگی بالای زعفران ایران به میکروارگانیسم ها: با توجه به استانداردهای بهداشتی موجود در سطح دنیا به ویژه درکشورهای اروپایی که عمده ترین خریداران زعفران ایران هستند، میزان آلودگی اغلب محموله های صادر شده بیش از حد استانداردهای بهداشتی دنیا است.

 √ دانشگاه علوم پزشکی تحقیقاتی انجام داده که نتایج آن نشان دهنده ی این است که اگر هر فرد ماهانه 3 گرم زعفران مصرف کند به احتمال 90% نیازمند به دارو و پزشک نمی شود.