درباره ما

به نام خالق بی دریغ

بازار بزرگ محصولات سالم و ارگانیک گوکرن

آن چه در میان ما حائز اهمیت است تعهدی است که نسبت به مشتری ، سلامت و کیفیت کار داریم و کیفیت را در کمیت اثر نداده ایم.

 

با توجه به ناگفته های نامکشوف اثرات مخرب و جبران ناپذیر سموم و کودهای شیمیایی، استفاده بی رویه برخی کشاورزان و عملکرد ناآگاهانه عده ای از تولیدکنندگان در فرآیند تولید محصولات کشاورزی و غذایی، بر خود واجب دانستیم در مجموعه ی گوکرن در سال 1387 گرد هم آییم تا با بحران عدم سلامت خوراکی ها مقابله کنیم و سهمی هرچند ناچیز در جلوگیری از ورود سموم پر خطر شیمیایی به بدن انسان، سایر موجودات زنده و نفوذ به تک تک سلول هایشان و متعاقبا بروز بیماری های مزمن و صعب العلاج داشته باشیم.

بازار بزرگ محصولات سالم و ارگانیک گوکرن به عنوان یکی از زیر مجموعه های ” مجتمع صنایع غذایی و کشاورزی زیستی گوکرن” فعالیت خود را با حضور و همکاری کارشناسان متعهد و همگام با دانش روز، در زمینه ی خرید، فروش، بازاریابی و توزیع محصولات کشاورزی و غذایی سالم و ارگانیک آغاز نمود.

این مجموعه توزیع و جمع آوری محصولات برخواسته از دل طبیعت، ارگانیک، و همچنین محصولات سالم تولید شده بر مبنای اصول “عملیات خوب کشاورزی” (G.A.P) را از وظایف ذاتی خود می پندارد و آن را با هدف ارتقاء و حفظ سلامت جامعه و برخورداری عموم افراد جامعه از حق مسلم تغذیه ی سالم و مطمئن دنبال می کند.

کادر فروش، گردآوری و بازاررسانی با بهره مندی از پرسنل توانمند، مجرب و تحصیل کرده ی رشته های مرتبط می کوشد عرصه ی جدیدی در تغذیه ی سالم، فراهم ساختن شرایط دسترسی راحت تر و بهتر به محصولات سالم و ارگانیک و اطلاع رسانی بهنگام و شفاف، بجوید و بگشاید.

 

محصولات غذایی و کشاورزی بازار گوکرن با 2 برند (نام تجاری) “آبگینه” و “گوکرن” در سراسر کشور و در فروشگاه‌های خاصی عرضه می‌گردد.

این بازار با بررسی شرایط، اقدام به اعطای عاملیت و نمایندگی فروش محصولات سالم و ارگانیک در اقصی نقاط کشور با هدف اشاعه ی تغذیه ی سالم نموده است.

بازار گوکرن انرژی خود را برای جای دادن تمامی گروه های غذایی مورد نیاز عموم مردم در کنار هم متمرکز نموده و تا به امروز توانسته محصولات متنوع اعم از: نان و غلات ، حبوبات ، خشکبار و مغزیجات ، میوه جات ، سبزی و صیفی جات تازه، سبزیجات خشک ، ترشی و شوریجات ، مرباجات ، رب گوجه فرنگی ، روغن ها ، انواع چای و دمنوش ها ، چیپس میوه ، انواع گوشت ها و تخم مرغ را در سبد غذایی خود جای دهد.

 

گوکرن بدون توجه به رنگ و لعاب فریبنده محصولات، تنها به کیفیت و سلامت محصول پافشاری و تاکید می نماید و با زاویه ای انسان دوستانه و خداپسندانه وارد دریای پرتلاطم بازار خرید و فروش شده است. با کندوکاو و جست و جو در سراسر کشور پرنعمت و باسخاوت ایران توانسته محصولاتی که به روش سالم و ارگانیک و بدون استفاده از سموم و کودهای شیمیایی با تکیه بر حفظ آب، خاک و سلامت بشریت تولید شده اند را جمع آوری نماید و گاها به مناطق بکر و دست نخورده گام نهاده و توانسته محصولاتی ارزنده را از دامان پر مهر طبیعت برگیرد و بر سر سفره های هم میهنانمان آورد.

  

از دیدگاه مصرف کنندگان نیز در دسترس بودن، مناسب بودن قیمت محصولات کشاوزری سالم و ارگانیک و همچنین معتبر بودن برندهای ارگانیک از مهمترین مسائل به شمار می رود. لذا بازار محصولات سالم و ارگانیک گوکرن در جهت اهداف زیر پای گرفته که به لطف پروردگار تا به الان موفق به محقق ساختن بسیاری از اهدافمان گشته ایم ؛

• فروش محصولات تولیدی مزارع مجتمع صنایع غذایی و کشاورزی زیستی گوکرن

• گردآوری و عرضه‌ی محصولات کشاورزی و غذایی سالم و ارگانیک از سراسر ایران که دارای گواهی معتبر یا جواب آزمایش مورد تأیید می‌باشند، همراه با ارائه‌ی مشخصات هر محصول

• بازاریابی مستمر با کسب اطلاعات مربوط به عرضه و تقاضا، قیمت و بازارهای مصرف با بهره گیری از آخرین رهیافت‌های جهانی جهت نیل به اهداف قانونی توسعه‌ی صادرات

• پایگاهی برای عضویت متقاضیان مصرف محصولات سالم و ارگانیک و فراهم ساختن شرایط دسترسی آسان به اجناس مورد تقاضا

• پایگاهی برای ثبت اطلاعات تولیدکنندگان محصولات سالم، گواهی شده و ارگانیک کل کشور

• فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی در زمینه محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک و بیان اهمیت سلامت این محصولات در زندگی، از طرق مختلف نظیر برگزاری همایش با همکاری واحدهای “مهندسی تولید و خدمات کشاورزی ” و” انجمن ارگانیک گوکرن”، حضور در جشنواره ها و نمایشگاه های مرتبط استانی و فرا استانی

• کنترل محصولات از طریق آزمایشگاه ‌های مرجع کنترل کیفیت

• عقد قرارداد با تولیدکنندگان مورد تایید و خرید محصولات تولیدی

• ایجاد بازارهای خاص محصولات سالم، طبیعی، گواهی شده و ارگانیک وکاهش فاصله‌ی بین تولید کننده و مصرف کننده

• پایگاهی جهت درج اخبار و مطالب مرتبط با تغذیه ی سالم، کشاورزی سالم و ارگانیک با هدف ارتقاء سطح اطلاعات علمی و عمومی مردم

• ارائه‌ی لیست محصولات متنوع، قیمت آن ها بر اساس محل تولید تا عرضه، مشخصات مربوط به هر محصول، نوع گواهی و…

• اعطای عاملیت و نمایندگی های فروش محصولات سالم و ارگانیک در اقصی نقاط کشور

• و….

از آنجایی که صداقت یکی از ویژگی های بارز این مجموعه است، بخش بازار متعهدانه و وفادارنه در جهت پیشبرد این اهداف گام برمی دارند.

مرامنامه (منشور) اخلاقی 

این مرامنامه مقررات اداری یا مسائل انضباطی مجموعه نیست، بلکه تنها اصول اخلاقی را تبیین می نماید که پرسنل و کارکنان با رعایت آن، استقلال، اعتبار و درستکاری گروه، مسئولیت ها و تحقق وظایف خود را تضمین می کنند؛

1. الگو قرار دادن شعار ” تنوع   تداوم  ،  کیفیت   سلامت “ به عنوان سرلوحه کار و تلاش در محقق ساختن این آرمان در راس وظایف خود

2. حصول اطمینان از سلامت محصولات در مراحل تولید و انجام بررسی ها و آزمایشات لازم

3. صداقت در راهنمایی و رفع ابهامات مشتریان و متقاضیان خرید با حوصله و صبر مکفی

4. سعی در جلب اعتماد مصرف کنندگان از طریق اثبات گفته ها با روش های عینی و ملموس

5. رعایت کردن اصل انصاف و عدالت در روند کار

 

مجموعه ی گوکرن موارد فوق را از ارکان اصلی توسعه ی فعالیت های خود قرار داده است و به حقوق مشتری و اصل مشتری مداری پایبند می باشد.

 

“ما در برابر گفته ها و عملکردمان مسئولیم و متعهد می گردیم در راستای رسیدن به اهدافمان جهت خدمت به خلق در پیشگاه خداوند از هیچ تلاشی فروگذار نباشیم”

” بهترین و سالم ترین را برای شما می خواهیم “

© طراحی و توسعه Teroa