کیفیت چای

کیفیت چای ايرانى در انبار؛  چاى هندى در بازار!

کیفیت چای هندى موجود دربازار بسيار پايين است،چون هندى ها براى دادن طعم و عطر از دارو و مواد شيميايى استفاده مى کنند.

رئيس اتحاديه‌ی چايکاران کشور با بيان اينکه در حال حاضر حدود 220 هزار تن چاى خشک به نام چاى سنواتى در کشور انبار شده است، گفت: کيفيت چاى هندى موجود در بازار بسيار پايين است، چون هندى‌ها براى دادن طعم و عطر از دارو و مواد شيميايى استفاده می‌کنند.

ايرج هوسمى در خصوص واردات چاى هندى به کشور، اين سؤال را مطرح کرد که چرا بايد در شرايطى که حداقل 220 هزار تن چاى داخلى به دليل اعمال سياست‌ هاى نادرست انبار شوند، چاى با کيفيت پايين هندى را به کشور وارد کنيم؟! وى با بيان اينکه مافيای چای به اندازه کافى چای را وارد می‌کند و ديگر نيازى به واردات چاى از هند نداريم، گفت: کیفیت چای هندى بسيار پايين است،چون هندی‌ها براى دادن طعم و عطر از دارو و مواد شيميايى استفاده می‌کنندکه براى سلامتى انسان بسيار مضر است. 

رئيس اتحاديه‌ی چايکاران کشور خاطر نشان کرداين درحالى است که چاى ارگانيک ايرانى از نظر کيفيت يکى از بهترين چاى‌هاى دنيا به شمار می‌آيد، اما متأسفانه مسؤلان نه تنها از اين محصول استراتژيک حمايت نمی‌کنند، بلکه در سال توليدملى، حمايت از کار و سرمايه‌ی ايرانى، با اعمال سياست‌هاى نادرست مانند اعلام نرخ تضمينى بسيار ناچيز براى خريد چاى و واردات چاى خارجى با کيفيت پايين، به اين صنعت عظيم در کشور لطمه وارد می‌کنند.

وى اضافه کرد: مسؤلان اسم چاى انبار شده را چاى سنواتى می‌گذارند در حالى که تا سال 1360 همه‌ی محصول چاى مصرف مى شد و حتى يک کيلوگرم هم در پايان اسفندماه به نام چاى سنواتى باقى نمی‌ماند و اين گونه توليد اين محصول در کشور رونق گرفته بود. اين فعال بخش صنعت توليد چاى کشور تصريح کرد: متاسفانه مسئولان ذیربط به جاى اينکه وضعيت معيشتى کشاورزان چايکار را سر و سامان بدهند و از توليد داخلى حمايت کنند، اقدام به واردات محصولات مختلف مثل چاى و برنج از هند، آن هم با کيفيت پايين می‌کنند. وى در ادامه درخصوص ميزان برداشت چاى خشک از مزارع چاى کشور عنوان کرد: در شرايط فعلى به دليل سوء مديريت از 34 هزار هکتار مزارع چاى کشور فقط در حدود 25 تا 30 هزار تن محصول چاى خشک به دست مى‌آيد، در حالى که چند سال گذشته با اعمال مديريت صحيح حتى تا 70 هزار تن محصول چاى خشک به دست مى‌آمد، ضمن اينکه همه‌ی اين آمار و ارقام در سازمان چاى موجود است.

هوسمى با بيان اينکه به طور متوسط ميزان مصرف چاى در کشورمان بين 130 تا 150 هزار تن چاى خشک است، گفت: از اين ميزان در حدود 100 هزار تن چاى وارداتى است که بخش قابل توجهى از آن به دست مافياى چاى است. به گفته‌ی وی، اراضى کشاورزى چايکارى شده ظرفيت بالقوه توليد 150 هزار تن چاى خشک مصرفى کشور را دارند که اگر با اعمال سياست‌هاى حمايتى و تشويقى از سوى دولت همراه شود، کشاورزان با بيشتر شدن انگيزه‌شان خواهند توانست اين ميزان چاى را در کشور توليد کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *